(1-6-2021 17:00 - 29-12-2021 21:00)
(27-9-2021 09:00 - 3-12-2021 16:00)
(2-12-2021 10:00 - 16:30)
(3-12-2021 08:45 - 16:30)
Interactieve (avond)nascholing in de regio: 't kinderspreekuur 3. Scem.
In deze 3e editie van het "‘t Kinderspreekuur" worden de volgende onderwerpen behandeld: * ontroostbaar huilende baby’s, * belevingswereld van en communicatie met millennials en * één van de thema’s autisme bij meisjes, vaccinaties of het nocebo-effect (tegenhanger van placebo-effect).
(9-12-2021 10:00 - 16:30)
Congresagenda ECB najaar 2023
Nu de zomer langzaam op z’n eind loopt, gaan de nieuwe scholingen van het Euregionaal Congresburo weer van start. Meer dan 50 experts staan klaar om hun kennis en praktijkervaringen te delen met professionals uit de jeugdzorg. Hieronder vind je een overzicht met daarin alle scholingen voor het komende najaar.
Webinar “Meertaligheid in de JGZ”: duidelijke taal voor de JGZ-professionals
Jeugdgezondheidszorg heeft een belangrijke rol bij het signaleren van problemen in de taalontwikkeling. Omdat er in steeds meer gezinnen andere talen worden gesproken, soms zelfs meer dan de Nederlandse taal, ontstaan er zowel bij ouders als bij professionals nieuwe vragen. Hoe kunnen we kinderen zowel de Nederlandse als de thuistaal meegeven? Hoe kunnen professionals ouders het beste ondersteunen en adviseren bij een meertalige opvoeding? Hoe kun je vaststellen of de taalontwikkeling goed verloopt bij kinderen in meertalige gezinnen? Deze vragen en onderwerpen komen aan bod tijdens het webinar. Via de chat kunnen deelnemers vragen stellen uit hun eigen praktijk en het webinar wordt afgesloten met een heleboel nuttige links.
Omgaan met verlies en rouw bij kinderen en jongeren
Weet met deze driedaagse cursus hoe u het beste kinderen en jongeren die te maken hebben met rouw ondersteuning kunt bieden !
Rouw is een ingrijpende reactie als gevolg van een verlies van iets of iemand waar veel van gehouden werd, zoals bijvoorbeeld door een overlijden, een echtscheiding of een ernstige ziekte in het gezin. Iedereen krijgt op een moment in zijn leven te maken met verlies.
Expertisedag voor de Jeugdverpleegkundige 2024
De Expertisedag voor de Jeugdverpleegkundige, editie 7 alweer, op 22 maart a.s.! Tijdens deze dag komen zeven relevante onderwerpen aan bod waarmee je dagelijks geconfronteerd kunt worden. Uit jullie waardevolle input en suggesties kwam naar voren dat jullie meer willen horen over huilbaby’s, kwetsbare moeders en huiselijk geweld in andere culturen. Daarom kozen wij voor een kinderarts gespecialiseerd in excessief huilende zuigelingen, een gynaecoloog met expertise in sociale verloskunde en een deskundige trainer en adviseur met ervaring op het gebied van de pluriforme samenleving. Lees meer en registreer bij SCEM.
Captise BV Velddreef 198 2727 CR Zoetermeer E-mail info@captise.nl Tel algemeen 06 5159 3539
Tel bibliotheek 06 3402 4917 of gebruik het contactformulier --- Ontvang onze nieuwsbrief