Agenda Jeugd

«maart 2023»
madiwodovrzazo
272812
Jaarlijks Congres ADHD - editie 2023

Jaarlijks Congres ADHD - editie 2023

Op donderdag 2 maart 2023 vindt het jaarlijkse congres ‘ADHD’ plaats in Eindhoven. 
ADHD is een relatief veelvoorkomende diagnose onder kinderen en jongvolwassenen. Dit jaar zal op het congres over ADHD uitvoerig stilgestaan worden bij de deelaspecten van ADHD, zoals bijvoorbeeld aandachtstekort, maar ook bij de bijkomende problemen die uit ADHD kunnen voortvloeien. Denk daarbij aan middelenmisbruik, depressie en angst. Uiteraard zijn alle bijdragen van dit praktijkgerichte congres erop gericht om betere hulp en ondersteuning te kunnen bieden aan mensen met ADHD. Zo is er aandacht voor de specifieke issues waar vrouwen en meisjes met ADHD mee kampen, op welke manier je om kunt gaan met ADHD binnen het onderwijs, hoe je hoogbegaafden met ADHD tot steun kunt zijn en hoe je ouders en leerkrachten kunt helpen om ondersteunend te zijn voor hun kind of leerling met ADHD. 

Lees meer
345
6789101112
13141516
Jaarlijks Congres Coping en veerkracht - editie 2023

Jaarlijks Congres Coping en veerkracht - editie 2023

Op donderdag 16 maart 2023 vindt het jaarlijkse congres ‘Coping en veerkracht’ plaats in Utrecht. De online uitvoering van dit congres start op 1 april 2023.

Wanneer kinderen, jongeren of volwassenen met tegenslag geconfronteerd worden, kan dat op verschillende mensen een heel verschillende impact hebben. Onderzoek laat steeds vaker zien dat het beschikken over goede copingstrategieën en voldoende mentale veerkracht bescherming bieden tegen de ontwrichtende effecten van tegenslag en trauma. 

Lees meer
171819
20212223242526
272829303112
3456789

Komende activiteiten Events RSS

  • Zes mogelijke oorzaken van bedplassen (11-4-2023 13:20 - 16:30)
    Zes mogelijke oorzaken van bedplassen

    Zes mogelijke oorzaken van bedplassen

    Zindelijkheidsproblematiek komt veel voor. Ruim 1 op de 6 kinderen van zes jaar plast nog geregeld in bed. Gelukkig blijkt het in 98% van de gevallen niet om een lichamelijke afwijking te gaan. Met de juiste aanpak is droog slapen goed te leren. 

    Doe de online nascholing 'Zindelijkheid' op 11 april 2023 (13:20-16:30 uur) voor jeugdverpleegkundigen en (startende) jeugdartsen en ontdek hoe deze aanpak eruit ziet!Meer informatie en inschrijven? Klik op nascholing Zindelijkheid.

    Lees meer
  • Congres ‘Omgaan met schermtijd bij kinderen, tieners en ouders’ (20-4-2023 09:00 - 16:30)
    Congres ‘Omgaan met schermtijd bij kinderen, tieners en ouders’

    Congres ‘Omgaan met schermtijd bij kinderen, tieners en ouders’

    Op donderdag 20 april 2023 vindt het congres ‘Omgaan met schermtijd bij kinderen, tieners en ouders’ plaats in Eindhoven. Voor deelnemers die het congres liever online bekijken, is de startdatum 1 juni 2023. Op dit congres zullen zeven ervaren sprekers uit wetenschap en praktijk uitvoerig stilstaan bij de manier waarop je als hulpverlener en leerkracht kunt omgaan met deze thematiek. Bekijk het programma en benut dit congres - live of online - om kennis en inspiratie op te doen voor het werken met kinderen, jeugdigen en hun ouders. 

    Lees meer
  • Jaarlijks Congres Werken met migranten en vluchtelingen - editie 2023 (11-5-2023 09:00 - 16:30)
    Jaarlijks Congres Werken met migranten en vluchtelingen - editie 2023

    Jaarlijks Congres Werken met migranten en vluchtelingen - editie 2023

    Op donderdag 11 mei 2023 vindt het jaarlijkse congres ‘Werken met migranten en vluchtelingen’ plaats in Utrecht. De online editie start op 1 juni 2023.

    Dit jaar staat het congres over het werken met migranten en vluchtelingen in het teken van geestelijke gezondheid en opvoeding. Mensen met een migratie- of vluchtgeschiedenis ervaren veel vaker psychische problemen dan anderen. Ze staan aan meer stressoren bloot, beschikken over minder sociale hulpbronnen en de hulpverlening sluit minder aan bij hun leefwereld. Maar waar komt hun stress dan uit voort? Wat maakt het stellen van een juiste diagnose zo bijzonder? Hoe kun je elementen uit de positieve psychologie inzetten om hun veerkracht en flexibiliteit te ondersteunen? Wat doe je wel en wat doe je beter niet als je met hen in gesprek bent? Op welke manier maak je opvoeding met hen bespreekbaar? Hoe kun je traumasensitief werken met mensen met een migratiegeschiedenis? 

    Lees meer
  • Congres ‘Gewetensontwikkeling bij kinderen en (jong)volwassenen’ (25-5-2023 09:00 - 16:30)
    Congres ‘Gewetensontwikkeling bij kinderen en (jong)volwassenen’

    Congres ‘Gewetensontwikkeling bij kinderen en (jong)volwassenen’

    Op donderdag 25 mei 2023 vindt het congres ‘Gewetensontwikkeling bij kinderen en (jong)volwassenen’ plaats in Eindhoven. De startdatum voor de online versie van dit congres is 1 juli 2023.

    In de hulpverlening en het onderwijs dringen zich vaak vragen op naar de gewetensontwikkeling van kinderen en (jong)volwassenen. Als een kind of jongere regelmatig regels overtreedt, over andermans persoonlijke grenzen heen gaat of ronduit crimineel gedrag vertoont, dient zich al snel de vraag aan of er sprake is van een gewetensprobleem. Niet zelden kunnen ze anderen de meest vreselijke dingen aandoen, zonder daar ook maar een spatje berouw over te hebben. Of ze zijn heel goed in het doen alsof ze spijt hebben, als dat betekent dat ze de consequenties van hun daden kunnen vermijden. 

    Lees meer
  • Congres Borderline (7-6-2023 09:00 - 16:30)
    Congres Borderline

    Congres Borderline

    Op woensdag 7 juni 2023 vindt het congres ‘Borderline’ plaats in Utrecht. De online editie gaat op 1 juli 2023 van start. Mensen met een borderline persoonlijkheidsstoornis hebben sterke stemmings- en gedragswisselingen, waar zowel zij zelf als hun naasten last van kunnen hebben. Voor hulpverleners en begeleiders is het werken met mensen met borderline ook vaak een uitdaging. Hun diepgewortelde angst om in de steek gelaten te worden, uit zich in emotionele uitbarstingen, persoonlijke aanvallen en emotionele chantage. Met name het aangaan van en in stand houden van een constructieve werkrelatie kan bij deze mensen daarom als heel moeilijk ervaren worden. 

    Lees meer
  • Basistraining Kinderpalliatieve Zorg (3-10-2023 09:00 - 16:30)
    Basistraining Kinderpalliatieve Zorg

    Basistraining Kinderpalliatieve Zorg

    Wil jij zelfverzekerder worden in het verlenen van zorg rondom ernstig zieke kinderen? Deze uitgebreide 4-daagse basistraining biedt een verdieping in de zorg voor het zieke kind. Zo ga je verspreid over vier weken in een vaste kleine groep actief aan de slag met gesprekstechnieken en praat je door over spirituele zorg en vragen rondom levensverwachting. Ook vergroot je jouw kennis over het indivueel zorgplan en vroegtijdige zorgplanning.

    Lees meer

Komende activiteiten

Nascholing Radboudumc Health Academy: Avondcyclus JGZ, Kinderen van A t/m Z

  • 31 januari 2022
  • Weergaves: 4810
  • 5 Reactie

Lees meer in: Nieuws Jeugd Algemeen, Agenda Jeugd

Datum Activiteit: 31-1-2022 19:00 - 30-5-2022 22:00 Exporteer Activiteit

Nascholing Radboudumc Health Academy: Avondcyclus JGZ, Kinderen van A t/m Z

Deze nascholing richt zich op de zorg voor 0 tot 18-jarigen, waarbij we medisch inhoudelijke verdieping nastreven, maar ook ruim baan geven aan psychosociale en maatschappelijk relevante aspecten, en aan bijvoorbeeld communicatieve vaardigheden. Mogelijkheid tot praktische toepassing van de leerpunten staat hoog in het vaandel.

Het programma voor komend jaar is weer met uiterste zorg samengesteld en bevat een gevarieerd aanbod van medische problemen bij kinderen als wel onderwerpen die meer de psycho-sociale en emotionele ontwikkeling van het kind belichten. Ook haken we graag in op de actualiteit en zullen we begin 2022 een avond over de late gevolgen van COVID-19 bij kinderen organiseren. Hopelijk kunnen wij u weer inspireren.

Hoofddoelen
In de Avondcyclus Jeugdgezondheidszorg leer je:

  • actuele thema’s uit de jeugdgezondheidszorg te integreren in je dagelijkse werk
  • medisch inhoudelijk te handelen bij diverse aandoeningen bij kinderen
  • factoren te herkennen die de psychosociale en emotionele ontwikkeling bij kinderen beïnvloeden


Inschrijven en betaling regelen
via www.radboudumc.nl/JGZ
 

Radboudumc Health Academy
Deze nascholing wordt georganiseerd door de Radboudumc Health Academy. De Radboudumc Health Academy heeft een divers opleidingsaanbod voor verschillende doelgroepen: van paramedici tot verpleegkundigen en van artsen tot onderzoekers. Binnen de Radboudumc Health Academy komen professionals al tijdens de opleiding met elkaar in contact en worden vanuit één gedachte opgeleid. We geloven in continue professionele ontwikkeling van zorgprofessionals en daar hoort een leven lang leren bij om patiënten dagelijks de beste zorg te kunnen bieden.

Doelgroepen
Deze cursus is primair bedoeld voor huisartsen en jeugdartsen. Daarnaast zijn ook kinderartsen, artsen voor verstandelijk gehandicapten, JGZ- verpleegkundigen, verpleegkundig specialisten en overige geïnteresseerden van harte welkom.

INSCHRIJVEN
U kunt zich inschrijven en uw betaling regelen via www.radboudumc.nl/JGZ

Download
Download de folder "Avondcyclus Jeugdgezondheidszorg 2022, Kinderen van A t/m Z (pdf) met uitgebreide informatie over de inhoud van de Avondcyclus, sprekers en veel meer. 

Jaarprogramma

  • Maandag 31 januari 2022, 19-22 uur
    Kinderorthopedie, scoliose, extremiteiten
     
  • Maandag 21 februari 2022, 19-22 uur
    COVID-19, gevolgen op de lange termijn
     
  • Maandag 28 maart 2022, 19-22 uur
    Pulmonologie, astma
     
  • Maandag 25 april 2022, 19-22 uur
    Depressie
     
  • Maandag 30 mei 2022, 19-22 uur
    BLS en kinderreanimatie
     
  • Maandag 26 september 2022, 19-22 uur
    Migratie: cognitief en sociaal emotionele ontwikkeling
     
  • Maandag 31 oktober 2022, 19-22 uur
    Huilen en onrust bij jonge kinderen: de juiste zorg voor een goede start, hoe doe ik dat?
     
  • Maandag 28 november 2022,, 19-22 uur
    Vaccinaties en afweer

Afdrukken Terug
Tags:

5 reacties op artikel "Nascholing Radboudumc Health Academy: Avondcyclus JGZ, Kinderen van A t/m Z"

Avatar image

Roberto Mayor

11-4-2022 22:49

Goede dag kan dit niet allemaal voor mezelf houden. Mijnheer Anderson, help me om wekelijks $ 2500 te verdienen met cryptocurrency-handel, neem contact met hem op via whatsapp +1(252)285-2093


Avatar image

BUCHER MANFRED

22-4-2022 00:00

You who are blocked from the doors of your job, you have a permanent concern for money, you lack financial support to meet your needs and realize your dreams. I received a loan of 55000 euro and two of my colleagues also received loans from this man without any difficulty because I came across the right person. Here is his email:  pierrecombaluzier18@gmail.com

E-mail:  pierrecombaluzier18@gmail.com


Avatar image

Mike Morgan

29-4-2022 07:27

Do you need a quick long or short term Loan with a relatively low interest rate as low as 3%? We offer business Loan, personal Loan, home Loan, auto Loan, student Loan, debt consolidation Loan etc.. no matter your credit score.

Personal Loans (Secure and Unsecured)

Business Loans (Secure and Unsecured)

Consolidation Loan and many more.

Contact US for more information about Loan offer and we will solve your

financial problem. contact us via email: muthooth.finance@gmail.com

Phone number: +917428831341 (Call/What's app)


Avatar image

Jessica

10-5-2022 15:49

Bitcoin-investeringen hebben mijn leven veranderd omdat ik mijn bitcoin heb geïnvesteerd met de heer Anderson Carl. Hij is een professionele handelaar en hij helpt me mijn bitcoin te verhandelen en hij kan jou ook helpen. Mijn eerste investering bij Anderson Carl, ik heb tot $ 2.600 geprofiteerd met mijn investering van $ 200 in 7 dagen. Ook deze week kijkend, wat bent u van plan te bereiken? Neem nu die stap en neem contact op met Anderson Carl via whatsapp: +1(252)285-2093 Email:(andersoncarlassettrade@gmail.com) Ik raad je aan niet te aarzelen. Hij is geweldig.


Avatar image

ANTONY GILBERT

2-1-2023 09:49

GOEDE DAG, ik ben hier om u goed nieuws te brengen van PROF CINDY INVESTMENTS Leningaanbieding, blanco ATM-kaarten en Bitcoin-investeringen. Heb je geprobeerd een echte geldschieter te krijgen, ik kreeg mijn zakelijke lening van $640.000,00 van prof. Cindy Alberto VORIGE WEEK om een bedrijf op te starten. Heeft u een lege ATM-kaart of bitcoin nodig en was het een probleem om er een te krijgen? Hier is Prof Cindy Investments Blank ATM Card Offer, Lening Offer, Bitcoin/Recovery Offer gemakkelijk en betaalbaar te krijgen en het kan 48 uur nadat u uw bestelling bij haar heeft geplaatst bij u worden afgeleverd per e-mail profcindyinvestments@hotmail.com

Reageer.

Dit formulier verzamelt uw naam, e-mail adres, IP-nummer en de tekst/inhoud die u inbrengt, zodat we goed zicht kunnen blijven houden op de commentaren die op de website worden geplaatst.
Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd bij het commentaar. Ons algemene privacybeleid vindt u elders op de website.
Reageren

Theme picker