Agenda Jeugd

«mei 2023»
madiwodovrzazo
24252627282930
1234567
891011
Jaarlijks Congres Werken met migranten en vluchtelingen - editie 2023

Jaarlijks Congres Werken met migranten en vluchtelingen - editie 2023

Op donderdag 11 mei 2023 vindt het jaarlijkse congres ‘Werken met migranten en vluchtelingen’ plaats in Utrecht. De online editie start op 1 juni 2023.

Dit jaar staat het congres over het werken met migranten en vluchtelingen in het teken van geestelijke gezondheid en opvoeding. Mensen met een migratie- of vluchtgeschiedenis ervaren veel vaker psychische problemen dan anderen. Ze staan aan meer stressoren bloot, beschikken over minder sociale hulpbronnen en de hulpverlening sluit minder aan bij hun leefwereld. Maar waar komt hun stress dan uit voort? Wat maakt het stellen van een juiste diagnose zo bijzonder? Hoe kun je elementen uit de positieve psychologie inzetten om hun veerkracht en flexibiliteit te ondersteunen? Wat doe je wel en wat doe je beter niet als je met hen in gesprek bent? Op welke manier maak je opvoeding met hen bespreekbaar? Hoe kun je traumasensitief werken met mensen met een migratiegeschiedenis? 

Lees meer
121314
15161718192021
22232425
Congres ‘Gewetensontwikkeling bij kinderen en (jong)volwassenen’

Congres ‘Gewetensontwikkeling bij kinderen en (jong)volwassenen’

Op donderdag 25 mei 2023 vindt het congres ‘Gewetensontwikkeling bij kinderen en (jong)volwassenen’ plaats in Eindhoven. De startdatum voor de online versie van dit congres is 1 juli 2023.

In de hulpverlening en het onderwijs dringen zich vaak vragen op naar de gewetensontwikkeling van kinderen en (jong)volwassenen. Als een kind of jongere regelmatig regels overtreedt, over andermans persoonlijke grenzen heen gaat of ronduit crimineel gedrag vertoont, dient zich al snel de vraag aan of er sprake is van een gewetensprobleem. Niet zelden kunnen ze anderen de meest vreselijke dingen aandoen, zonder daar ook maar een spatje berouw over te hebben. Of ze zijn heel goed in het doen alsof ze spijt hebben, als dat betekent dat ze de consequenties van hun daden kunnen vermijden. 

Lees meer
262728
2930311234

Komende activiteiten Events RSS

Komende activiteiten

Online congres Overvraging, stress en burn-out bij kinderen en jongvolwassenen

  • 24 juni 2021
  • Weergaves: 2302
  • 0 Reactie

Lees meer in: Nieuws Jeugd Algemeen, Agenda Jeugd

Datum Activiteit: 24-6-2021 09:00 - 23-7-2021 17:00 Exporteer Activiteit

Online congres Overvraging, stress en burn-out bij kinderen en jongvolwassenen

Op donderdag 24 juni 2021 start het online congres over overvraging, stress en burn-out bij kinderen en jongvolwassenen. Wie zich inschrijft, krijgt vanaf die datum een hele maand de tijd om de congresbijdragen on-demand te bekijken via het internet. Bovendien mag iedere inschrijver voor zichzelf of een collega een gratis tweede online congres uitkiezen.

Kinderen en jeugdigen komen steeds meer onder druk te staan als gevolg van de hogere eisen van onze maatschappij. Maar ook pesterijen, echtscheiding, verlieservaringen en financiële problemen kunnen risicovolle omstandigheden zijn voor het ontwikkelen van overvraging en stress bij kinderen en pubers. Wanneer stressmomenten echter té lang duren, of zich té snel opvolgen, kan er burn-out optreden. Als ouder is het vaak moeilijk om de signalen van een burn-out te herkennen. Vaak begint het met vage klachten als lusteloosheid, slecht slapen en niet of nauwelijks eten. Meestal komen daar ook fysieke ongemakken bij als buikpijn of hoofdpijn. Deze 'early life stress' kan op latere leeftijd weer zorgen voor serieuze problemen.  Tijdens dit online congres gaan vooraanstaande sprekers uit wetenschap en praktijk in op vragen en dilemma's die voorkomen in het werken met kinderen rondom overvraging, stress en burn-out. Wat is bekend uit relevant wetenschappelijk onderzoek? Welke 'good practices' zijn er? En hoe bied je optimale ondersteuning en zorg als professional? Deze en andere, gerelateerde vragen, zullen op dit online congres aan de orde komen. 

Sprekers
De sprekers zijn experts uit wetenschap en praktijk die hun kennis, inzichten en praktische handvatten met de deelnemers zullen delen:

•    Prof. Dr. Witte Hoogendijk (Erasmus MC, Rotterdam) - Leef als een beest
•    Dr. Jeffrey Roelofs (Psychologenpraktijk Margraten) - Emotieregulatie en copingstijlen bij overvraging, stress en burn-out
•    Drs. Anne Oosterling (Karakter - Kinder- en jeugdpsychiatrie) - Samenwerken onder hoogspanning – thuisbehandeling van jongere en gezin met multiproblematiek
•    Drs. Cees Frankruijter (Mindset instituut) - Mindset interventies ter verhoging van mentale weerbaarheid
•    Prof. Dr. Tessa Kieboom (Exentra) - Stress en burn-out bij hoogbegaafde kinderen
•    Kelly de Vries (KdV) - FOMO of JOMO: social media en stress
•    Rian van den Boogaart MSc. en Dr. Sanne Rasing (GGZ Oost Brabant) - Vroegsignalering en preventie van depressie en suïcidaal gedrag bij jongeren

Meer over de sprekers en hun bijdragen vind je hier.

Accreditatie, korting en aanmelding
Voor dit online congres is accreditatie aangevraagd bij SKJ, Kwaliteitsregister V&V, NIP K&J / NVO-OG, Verpleegkundig Specialisten Register, Register Vaktherapie, Registerplein en Lerarenportfolio.

Meer informatie over puntenaantallen, categorieën, kortingsmogelijkheden en inschrijvingsmogelijkheden is te vinden op de website van het Euregionaal Congresburo.

Afdrukken Terug
Tags:

Reageer.

Dit formulier verzamelt uw naam, e-mail adres, IP-nummer en de tekst/inhoud die u inbrengt, zodat we goed zicht kunnen blijven houden op de commentaren die op de website worden geplaatst.
Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd bij het commentaar. Ons algemene privacybeleid vindt u elders op de website.
Reageren

Theme picker