Captise biedt u een op de zorg gespecialiseerde informatie-service en een unieke zorgbibliotheek. Zorgorganisaties, verwante instellingen en professionals blijven up-to-date en raadplegen de schat van informatie die Captise u aanbiedt. Actualiteiten en naslagmateriaal. Zoek en bestel in de bibliotheekcatalogus. Speciaal voor de Jeugdgezondheidszorg realiseert Captise een JGZ-portaal.
Zoek en bestel titels in de catalogus van de bibliotheekcollectie.
Samen met de NPCF startte STOOM in 2009 een toekomstverkenning thuiszorg. Deze verkenning maakt deel uit van een actieplan dat gericht is op de versterking van de oriëntatie van de thuiszorg op de ontwikkelingen in de vraag naar thuiszorg.
Bijna 3000 documenten (veel: PDF), met protocollen, werkplannen, procedures, nota's, onderzoeken, beleidsrapporten, en veel meer. Direct te doorzoeken en downloaden. Dat is DigiBib.JGZ, de digitale bibliotheek jeugdgezondheidszorg van Captise. Ook Hogescholen gebruiken deze bibliotheek.
De nieuwe wet Kinderopvang heeft geleid tot meer aanbod van kinderopvang en aanbieders houden meer rekening met de wensen van ouders. Tegelijkertijd bestaan er nog steeds wachtlijsten en is de kwaliteit van kinderopvang in de periode 2004-2008 gedaald. Dit betekent dat de markt nog niet optimaal werkt. Aldus onderzoek door SEO.
Omdat het aantal specialisten ouderengeneeskunde (voorheen verpleeghuisartsen) naar verwachting niet sterk zal groeien zijn aanvullende maatregelen nodig. Taakherschikking/taakverschuiving is daarbij één van de mogelijkheden. Prismant onderzocht bij 38 verpleeghuizen de vormen en effecten van taakverschuiving.
Het rapport 'Arbeidsmarkt in Zorg en Welzijn 2009' van Prismant beschrijft de huidige stand van zaken op de arbeidsmarkt in Zorg en WJK (Welzijn & Maatschappelijke Dienstverlening, Jeugdzorg en Kinderopvang) en geeft een vooruitblik op de komende jaren. Ook de mogelijke reacties van werkgevers op de huidige omstandigheden en de rol van integraal Human Resource Management bij het aantrekken en behouden van personeel wordt belicht.
Samen met de Scandinavische landen, waar de belastingdruk (46% van het nationaal inkomen) zeer hoog is, doet Nederland (39%) het op bijna alle fronten beter dan de continentale (42%), mediterrane (37%) en Angelsaksische (34%) landen in Europa. De armoede is geringer, ouderen zijn beter af, er is minder discriminatie, en de gezondheidszorg en het onderwijs staan op een hoog peil.
Jongeren halen hun nieuws bijna even vaak van internet als van de tv. Ouderen halen hun nieuws vooral binnen via de televisie en de krant. Over twintig jaar denken jongeren hun nieuws vooral van internet te halen. Televisie komt dan op een tweede plaats. De krant en radio lijken een marginale rol te gaan spelen. Ook zetten Twitter en SMS volgens een meerderheid van de jongeren niet door.
Loopt u rond met een innovatief idee om de zorg te verbeteren? Vraag dan vandaag nog een Zorginnovatievoucher van het Zorginnovatieplatform (ZIP) aan. Deze tegoedbon voor kennis helpt u bij de eerste stappen in het innovatieproces. U kunt de vouchers nog tot 31 december 2009 aanvragen. Op=op!
De JGZ Nieuwsbrief wordt door Captise al sinds eind 2006 uitgegeven en telt momenteel bijna 6000 abonnees. Toen heetten we nog ZorgMediatheek, nu Captise. Met een lezersonderzoek, evenals twee vorige jaren, willen we inzicht krijgen in o.a. de samenstelling van het abonneebestand, de leesfrequentie en leesintensiteit, en interesses van de abonnees.
Captise, onderdeel Informatie en Mediatheek start een nieuw, gratis, product: de BibliotheekFlits. Tweewekelijks ontvangt u per e-mail een korte “flits” met nieuws over nieuwe aanwinsten die u kunt lenen als abonnee, bespreking van enkele (zorg)boeken, aangevuld met een paar relevante nieuwsitems en vermelding van openstaande vacatures in zorg en welzijn.